stopa bezrobocia

W styczniu 2019 r. drugi miesiąc z rzędu wzrosło bezrobocie. Wyniosło 6,2%, oznacza to wzrost o 0,4 pkt. proc. w stosunku miesięcznym.

W sierpniu br. stopa bezrobocia wg szacunków Ministerstwa Rodziny wyniosła 5,8%. To spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,1 pkt. proc.

Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia wzrósł w sierpniu o blisko 1 punkt. Był to czwarty z rzędu miesiąc, kiedy odnotowano znaczący wzrost wskaźnika, choć sierpniowa skala jego wzrostu była nieco mniejsza od tej sprzed miesiąca – informuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu utrzymała się na rekordowo niskim poziomie 5,9% – poinformował Główny Urząd Statystyczny potwierdzając szacunki Ministerstwa Rodziny.

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia wzrósł w lipcu o niespełna 1 punkt. Jest to czwarty z rzędu miesiąc, gdy wskaźnik rośnie – podaje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w czerwcu wyniosła 5,9% i w porównaniu do maja zmniejszyła się o 0,2 pkt. proc. Spadek odnotowano we wszystkich województwach. Liczba osób bezrobotnych spadła poniżej miliona, do 969 tys. – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) prognozuje, że o dalszy spadek stopy bezrobocia może być coraz trudniej. Opracowany Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia wzrósł w czerwcu o 1 punkt.

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w końcu maja br. wyniosła 6,1 proc. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła do 1002,2 tys. osób. Urząd opublikował także szczegółowe dane dla regionów.

Stopa bezrobocia w maju br. spadła w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,2 pkt. proc. – do 6,1 proc. – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Spadek – od 0,2 do 0,6 pkt. proc. – odnotowano we wszystkich województwach.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego w kwietniu. Odnotowano spadek o 0,3 proc. w stosunku do marca bieżącego roku. Wyszczególniono także dane dla każdego z województw.

Strony

X