karma dla kotów

Z myślą o konsumentach, którzy dbają o to, co jedzą ich pupile, Carrefour Polska – jako jedna z pierwszych sieci handlowych ­– rozwija ofertę ekologicznych karm dla zwierząt, wprowadzając nowe bio produkty dla czworonogów. W asortymencie wybranych sklepów Carrefour są również karmy pochodzenia roślinnego przeznaczone dla zwierząt z wrażliwością pokarmową lub alergiami.

W skład suchej karmy wchodzą surowce zbożowe, zwierzęce, mleko, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy. Zawartość wody waha się w granicach 8-12%. Produkt występuje najczęściej w formie krokietów, kości, wafelków, pasków lub paluszków. Karmę wytwarza się przy wykorzystaniu technologii ekstruzji.

Segment karm dla zwierząt obecny jest w większości sklepów ogólnospożywczych. Zarządzanie tą kategorią zależy od kilku czynników, m.in.: powierzchni handlowej, położenia sklepu oraz rodzaju klientów odwiedzających go najczęściej. Żadnego z tych aspektów nie można rozpatrywać w oderwaniu od innych.

Informacje zawarte na etykietach karm dla zwierząt w Europie reguluje prawo. Wydany przez Europejską Federację Przemysłu Żywieniowego Zwierząt Domowych (FEDIAF) „Kodeks dobrej praktyki znakowania karmy dla zwierząt” określa, jakie informacje muszą znaleźć się na opakowaniu oraz co one oznaczają. 

Linia karm mokrych IAMS Naturally to pełnoporcjowe produkty z naturalnych składników. Charakteryzują się starannie wyselekcjonowanymi składnikami

Pełnoporcjowe karmy dla kotów Rafi Cat są zalecane w codziennym żywieniu z uwagi na zapewnienie utrzymania zdrowia i dobrej kondycji organizmu zwierzęcia.

X