Jesteś tutaj

Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój

Mieszkańcy 3 gmin Żywiecczyzny mogą teraz jeszcze łatwiej zaangażować się na rzecz wspólnego dobra. Rozszerzony został bowiem ubiegłoroczny pilot konkursu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój”. Nowa edycja konkursu obejmie gminy Radziechowy-Wieprz, Węgierska Górka i Jeleśnia, a zapisy ruszyły 2 października 2018 r.

Wspólne działania dla dobra lokalnych społeczności to wielka wartość, o którą nieustannie dba firma Żywiec Zdrój S.A.– organizator konkursu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne”, realizowanego w ramach programu „Dobry Sąsiad”. W ciągu 10 lat na dotacje, darowizny, inwestycje w rozwój lokalnej infrastruktury firma przeznaczyła 14,2 mln zł. Projekty, które w nowej edycji konkursu otrzymają dofinansowanie, pozwolą mieszkańcom gmin Radziechowy-Wieprz, Węgierska Górka i Jeleśnia żyć lepiej, bliżej siebie oraz bliżej natury.

Po pierwsze, wraz z powiększeniem zasięgu programu do trzech gmin, zwiększa się też pula grantów – w tym roku na dofinansowanie inicjatyw przeznaczone jest łącznie aż 150 tysięcy złotych, po 50 tys. na każdą z gmin. W tegorocznej edycji wprowadzono także dodatkową kategorię konkursową. Uczestnicy będą mogli zgłaszać projekty w ramach czterech następujących dziedzin: Ekologia, Promocja zdrowia, Integracja i aktywizacja społeczności lokalnej oraz Poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej – nowa kategoria, obejmująca inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gmin objętych programem.

Zapisy do programu grantowego ruszyły 2 października br. i trwają do 19 listopada. Zwycięzców konkursu poznamy z początkiem stycznia 2019 r., zaś projekty powinny zostać zrealizowane w okresie luty-wrzesień 2019 r.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Już po raz 14. dziennik Rzeczpospolita zaprezentował ranking krajowych znaków towarowych, ocenianych pod względem ich wartości oraz siły i mocy rynkowej. Żywiec Zdrój po raz kolejny okazał się najmocniejszą marką wodną na rynku, zajmując aż 2. miejsce w kategorii napojów bezalkoholowych.

W czerwcu rozpoczęła się kampania reklamowa pod hasłem „Zasmakuj lekkości”, przedstawiająca portfolio napojów Żywiec Zdrój®. Jej celem jest zaprezentowanie nowych produktów z portfolio Żywiec Zdrój – Lemoniady i Green Tea oraz Soczysty o smaku truskawki, jak również zwrócenie uwagi na ich formułę i wyjątkowy lekki smak.

X

Przeczytaj również