Jesteś tutaj

Figi – naturalny afrodyzjak

Są słodkie, mięsiste i mają naturalne kształty, które budzą ewidentne skojarzenia. Figi pobudzają nasze zmysły, gdyż już w starożytności uznawane były za symbol płodności i miłości, nic więc dziwnego, iż znalazły się na liście afrodyzjaków…

Afrodyzjaki swoją nazwę zawdzięczają greckiej Bogini Miłości – Afrodycie, a działają jak prawdziwy eliksir miłości, gdyż pobudzają zmysły i wzmagają pożądanie, podkręcając atmosferę podczas wspólnego posiłku… Dlatego  Figi suszone z gamy bakalii bez konserwantów HELIO Natura będą idealnym dodatkiem do wykwintnych, miłosnych dań czy rozkosznych deserów, ale też smaczną i pożywną przekąską, w której można się zakochać… już od pierwszego kęsa.

Figi suszone HELIO Natura zawierają błonnik pokarmowy i składniki mineralne, m.in. żelazo, miedź oraz witaminę B6, które zadbają o nasz układ nerwowy i odpornościowy. Bogate są także w dobry dla serca potas, który wraz z magnezem i wapniem pomogą również w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Figi Suszone bez konserwantów HELIO Natura przydadzą się także po intensywnym wysiłku fizycznym jako uzupełnienie organizmu w węglowodany. Ponadto, świetnie sprawdzą się w roli zamiennika niezdrowych słodyczy, dlatego są niezastąpione w codziennej, zdrowej kuchni.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Co jeść, by mieć piękną cerę? Naturalnie zdrowe owoce suszone i orzechy HELIO Natura o obniżonej zawartości soli i cukru, pełne witamin i minerałów ważnych dla zdrowia i urody.

Niezdrowy styl życia, nieprawidłowa dieta, nadmiar kalorii, spożywanie przetworzonego pożywienia, brak aktywności fizycznej oraz narażenie na przewlekły stres – to wszystko może się przyczynić do rozwoju cukrzycy. 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy.

X