Jesteś tutaj

Żywiec Zdrój z zobowiązaniem recyklingowym

Żywiec Zdrój ogłosił podczas Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach (COP24) bezprecedensowe w Polsce zobowiązanie, że już w 2020 r. taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Firma wychodząc z przekonania, że plastik nie może trafiać do środowiska naturalnego, zobowiązuje się do działania na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiorki butelek PET i ich recyklingu w Polsce.

– Bierzemy pełną odpowiedzialność nie tylko za nasze produkty, ale również za wszystko, co jest z nimi związane. W tym także za opakowania, które pozwalają dostarczać wysokiej jakości wodę, po którą mogą sięgać konsumenci w każdym miejscu i czasie. Mamy jednak świadomość wyzwania jakim są obecnie opakowania – mówi Frédéric Guichard, Prezes Żywiec Zdrój.

Wspólnie z partnerami Żywiec Zdrój będzie pracować nad rozwiązaniami, które usprawnią proces zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce, i tym samym pozwolą na ponowne wykorzystanie plastiku jako surowca. W celu testowania i weryfikacji skuteczności Żywiec Zdrój będzie wdrażać pilotażowe programy dla lokalnych społeczności.

Żywiec Zdrój będzie również kontynuować swoje działania na rzecz edukacji oraz inspirowania konsumentów do troski o naturę i zmiany postaw na bardziej ekologiczne, a w szczególności do większego zaangażowania w segregowanie odpadów.

Działania te, prowadzone wspólnie z partnerami, mają pomóc w realizacji wspólnego celu, jakim jest osiągniecie powyżej 90% recyklingu butelek PET w Polsce już w 2025 r.

Żywiec Zdrój będzie sukcesywnie zwiększać poziom zbiórki i recyklingu plastiku. Już teraz, we współpracy z organizacją odzysku i specjalistycznymi firmami, Żywiec Zdrój przewyższył o 10% prawny obowiązek zbiórki i recyklingu plastiku w 2018 r. By pokazać, że dzięki współpracy z partnerami możliwe jest wprowadzenie znaczących zmian, Żywiec Zdrój zobowiązuje się, że już w 2020 r. taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi.

Firma wspierając ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, będzie stopniowo zwiększać udział przetworzonego plastiku w swoich butelkach, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami alternatywnymi dla plastikowych opakowań.

Już teraz, wszystkie opakowania Żywiec Zdrój, łącznie z zakrętkami i etykietami w 100% nadają się do recyklingu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Trzy kategorie, 26 nadesłanych pomysłów, 17 dofinansowanych projektów  łączną kwotą 70 tys. zł – zakończył się pilotażowy konkurs grantowy Żywiec Zdrój „Lokalne Inicjatywy Społeczne w gminie Jeleśnia” na Żywiecczyźnie. Program wspiera zaangażowanie społeczności lokalnych w działania na rzecz otoczenia. 

Żywiec Zdrój wraz z Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi oraz PTTK  nieustannie od siedmiu lat  zachęcają Polaków do dbania o przyrodę i odpowiedzialnego korzystania z jej uroków. W ramach tegorocznej edycji programu „Po stronie natury” powstała interaktywna mapa wycieczek po Beskidach przygotowana przez autorów bloga Podrozniccy.com. 

X

Przeczytaj również