Jesteś tutaj

Weekend z kampanią „Mamy kota na punkcie mleka”

Mleczna Kita, główna bohaterka kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka i organizowanej przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka miała bardzo pracowity weekend.

Już 6 czerwca promowała mleko i produkty mleczne podczas akcji „Bezpieczne Wakacje” w Michałowie, a 8 czerwca obecna była na Światowym Dniu Mleka, który był hucznie obchodzony w Muzeum Mleka w Grajewie. Z kolei 9 czerwca można było ją spotkać na Dziecięcym Pikniku Mlecznym w Czarnkowie, na którym z radością spotkała się z dziećmi oraz rodzicami.

Podczas wydarzeń na wszystkich odwiedzających czekało moc mlecznych przygód, m.in. gry, zabawy oraz ciekawostki o mleku i produktach mleczarskich. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem rozwiązywały łamigłówki, za które otrzymywały drobne upominki. Nie zabrakło również zabaw ruchowych ze zdrową mleczną rywalizacją, która motywowała do walki i zwycięstwa.

Podczas imprez dzieci poprzez zabawę poszerzyły swoją wiedzę na temat składników odżywczych mleka i produktów mleczarskich, które stanowią ważny element w diecie zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Podkreślono rolę  wapnia  zapewniającego mocne kości i  zdrowe zęby oraz właściwości witaminy A odpowiedzialnej za prawidłowy wzrok. Ponadto nie zabrakło  szklanek z mlekiem dla ochłody, które znakomicie nawadnia organizm, zwłaszcza że temperatura  mocno szybowała w górę.

 Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

Foto: Pixbay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polska jest piątym producentem mleka w Unii Europejskiej. W 2015 r. funkcjonowało w naszym kraju 177 przedsiębiorstw mleczarskich, z czego 70% stanowiły spółdzielnie. Wśród tych przedsiębiorstw dominują małe i średnie podmioty.

Obecnie coraz częściej spotykamy się z oznaczeniem „Wolne od GMO”. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom swoich członków, Polska Izba Mleka podjęła prace nad opracowaniem systemu umożliwiającego certyfikację różnych systemów, zarówno zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności, jak i systemów oceniających czy realizowana produkcja może być określana jako wolna od GMO, alergenów lub glutenu.

X