Jesteś tutaj

Pszczółka stawia hotele dla pszczół

Fabryka Cukierków Pszczółka, w ramach akcji „Bee smart – ratujmy pszczoły”, postawiła kolejny hotel dla pszczół. Tym razem dziko żyjące pszczoły murarki zamieszkały w ogrodzie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Fabryka Cukierków Pszczółka chce zachęcić społeczeństwo do sadzenia i wysiewania roślin miododajnych  w ogródkach, doniczkach na balkonie oraz tarasach. W czasie akcji doradza, jak zorganizować przestrzeń przyjazną dla dziko żyjących pszczół buduje im hotele. Każda wysiana roślina miododajna zwiększa szanse na przetrwanie tych pracowitych i niezwykłych owadów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

„Bee smart – ratujmy pszczoły”,  to nazwa akcji społecznej, którą rozpoczęła Fabryka Cukierków Pszczółka. Jej celem jest ochrona pszczół dziko żyjących. Działania proekologiczne będą miały zasięg ogólnopolski. Partnerami akcji zostali Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, firma Panek zajmująca się wypożyczaniem samochodów oraz spółdzielnia pszczelarska Apis z Lublina.

Robert Rudnicki został nowym prezesem zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” w Lublinie. Jego kandydatura została uznana za najlepszą po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego ogłoszonego przez Radę Nadzorczą Spółki.

X

Przeczytaj również