Jesteś tutaj

Pepsico kupuje Sodastream

Amerykański koncern Pepsico przejmuje izraelską spółkę Sodastream, która zajmuje się produkcją domowych systemów do gazowania napojów. Transakcja opiewa na kwotę 3,2 mld dolarów.

Sodastrem jest producentem urządzeń do domowej produkcji wody gazowanej, butelek, syfonów i ekspresów. Dostarcza także zbiorniki z CO2 oraz syropy smakowe do produkcji napojów. Firma obecna jest na europejskim oraz azjatyckim rynku. Planuje debiut w Stanach Zjednoczonych.

Pepsico zapłaci według danych Reutera 144 dolary za każdą z akcji spółki Sodastream. Transakcja ma zostać zakończona w styczniu 2019 r.

Źródło: Rzeczpospolita

Kategoria: 

Podobne artykuły

PepsiCo określiło cel, w ramach którego udział materiału pochodzącego z recyklingu (rPET) we wszystkich butelkach produkowanych przez firmę na terenie Unii Europejskiej wyniesie 50% do 2030 r. Do 2025 r. PepsiCo zamierza zrealizować cel pośredni na poziomie 45%. Tym samym PepsiCo ponad trzykrotnie zwiększy w swoich opakowaniach ilość obecnie stosowanego materiału pochodzącego z recyklingu, co odpowiada ilości ponad 50 tys. ton  rPET.

P3 długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z firmą PepsiCo na wynajem 58 470 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej w parku P3 Mszczonów. Będzie to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu, który będzie pełnił funkcję magazynu centralnego.

X