Jesteś tutaj

Pedigree dla "Przygarnij Mnie"

Marka Pedigree® po raz drugi została sponsorem programu „Przygarnij Mnie” promującego świadomą adopcję psów ze schronisk. Jego misyjny charakter i cele idą w parze z wyznawanymi przez markę wartościami. Jako lider wśród producentów karmy dla psów, Pedigree® ma możliwość wpływania na życie czworonogów bardziej niż jakakolwiek inna marka na świecie. Chce przy tym nie tylko edukować o procesie adopcji, ale również pomagać wszystkim właścicielom odpowiednio dbać o swoje zwierzęta.

Dobrostan zwierząt

Obecnie wiele mówi się o zapewnieniu psu nie tylko zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. O dobrostanie możemy mówić, jeżeli uda się osiągnąć w warunkach pełnej harmonii wszystkie kluczowe elementy, tj. właściwe żywienie, zapobieganie chorobom, dbanie o higienę psa, a także zapewnienie zwierzęciu bezpieczeństwa, aktywności psychicznej, socjalizacji z innymi psami oraz ludźmi, a także umożliwienie realizacji naturalnych instynktów. Spośród wielu czynników, kluczową rolę odgrywa właściwe żywienie czworonogów i ich zdrowie (w tym zdrowie przewodu pokarmowego). Statystyki w Polsce pokazują, że wielu właścicieli nie przywiązuje do tej kwestii odpowiedniej wagi, traktując swoich czworonożnych towarzyszy nie uwzględniając ich rzeczywistych potrzeb traktując psy jak ludzi, podając im resztki ze stołów lub wręcz dania przeznaczone dla człowieka.

Właściwe żywienie psów

Współczesne badania naukowe potwierdzają, że obecnie można określić jako względnie mięsożerne. W związku z tym wymagają odpowiednio dopasowanego pokarmu o stałym składzie i odpowiedniej proporcji różnych składników odżywczych. Pożywienie dla psów powinno być właściwie zbilansowane i kompletne, tak, aby w dziennej porcji zwierzę otrzymało wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu w określonych warunkach bytowych. Pies, wbrew obiegowej opinii, nie potrzebuje zróżnicowanego jadłospisu, a jedynie pełnowartościowego pokarmu. Karma, oznaczona jako pełnoporcjowa, nie wymaga już żadnego uzupełnienia i może stanowić jedyne źródło składników odżywczych. Dodatkowe elementy, na które warto zwrócić uwagę to: bezpieczeństwo mikrobiologiczne i toksykologiczne, a także kwestie istotne dla czworonogów, jak smak pokarmu oraz jego właściwa strawność.

Jak zauważa dr n. wet. Michał Ceregrzyn, kierownik ds. żywienia zwierząt Mars Polska: „Obecnie, wśród stosunkowo dużej grupy właścicieli psów istnieje przekonanie, że proste wymieszanie kilku składników dostępnych w sklepie spożywczym jest właściwym pokarmem dla psa. Pożywienie takie jest jednak często deficytowe lub zawiera szkodliwy nadmiar substancji odżywczych, gdyż większość z nas nie posiada odpowiedniej wiedzy pozwalającej na prawidłowe zbilansowanie psich posiłków. Drugim mylnym przekonaniem jest, że jedynym właściwym pożywieniem psa jest surowe mięso. Warto podkreślić, że obróbka termiczna pokarmu chroni zwierzęta przed zakażeniami bakteriami, również groźnymi dla ludzi, takimi jak: Salomonella, E. coli itp.”

Karmy gotowe

Obecnie dopuszczone do obrotu na rynku polskim i europejskim pełnoporcjowe karmy gotowe dla zwierząt domowych w pełni zaspokajają zapotrzebowanie na składniki odżywcze i są całkowicie bezpieczne. Są one opracowane przez specjalistów w dziedzinie żywienia zwierząt, a ich receptury oparte są m. in. na wytycznych żywieniowych FEDIAF (Europejskiej Federacji Przemysłu Żywieniowego Zwierząt Domowych). W Polsce reprezentantem FEDIAF jest Stowarzyszenie Producentów Karmy dla Zwierząt Towarzyszących POLKARMA,

 

do którego należy m. in. Mars Polska, producent karmy Pedigree. Istnieje wiele dowodów, że żywienie psa zbilansowanymi, pełnowartościowymi karmami pozytywnie wpływa na ich zdrowie. Mają one odpowiedni skład pokarmowy, właściwą strawność oraz są całkowicie bezpieczne pod względem mikrobiologicznym czy toksykologicznym. Karmę gotową należy jednak dobrać, mając na uwadze wiek, kondycję zdrowotną psa, jego rasę oraz zapotrzebowanie wynikające z warunków bytowych i sposobu życia.

Pedigree® na rzecz zwierząt

Obecnie Pedigree® karmi rocznie około 75 milionów psów na całym świecie. Od lat misją Pedigree® jest promowanie szczęśliwych, zdrowych domów dla psów, a także dbanie o dobrostan zwierząt i szeroko zakrojoną edukację w tym temacie. Jako lider rynku karmy dla psów ma możliwość wpływania na życie czworonogów bardziej niż jakakolwiek inna marka w Polsce. Korzystając z tej szansy, Pedigree® stale pogłębia swoją wiedzę na temat potrzeb i życia zwierząt towarzyszących, m.in. dzięki ośrodkowi badawczemu Waltham®. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają marce tworzyć najwyższej jakości pełnoporcjową karmę, która dostarcza psom wszystkich niezbędnych wartości odżywczych.

Niezwykle ważnym elementem działalności marki jest pomoc dla bezdomnych psów przebywających w schroniskach. Widząc skalę potrzeb, w 2010 roku zapoczątkowano akcję charytatywną „Kupując - pomagasz”. Dzięki dużemu zaangażowaniu w inicjatywę, już w 2011 r. Pedigree® przekazało ponad milion posiłków! Od 2012 r. schroniska otrzymują rokrocznie dwa razy tyle karmy. Od 2015 roku akcja odbywa się również w internecie, gdzie wykorzystywane są kanały e-commerce. W ostatnim roku Mars Polska przekazał ponad 300 ton karmy dla bezdomnych psów i kotów.

Platforma PSADOPTUJ

Ważnym elementem szeroko zakrojonej kampanii społecznej promującej adopcję bezdomnych zwierząt jest specjalna Platforma Adopcyjna PSADOPTUJ, przygotowana przez markę Pedigree®, sponsora programu, która została uruchomiona wraz z rozpoczęciem pierwszej emisji programu „Przygarnij mnie” na antenie TVP2, 29 marca 2015 r. Jej głównym celem jest skomunikowanie osób pragnących adoptować psa z odpowiednimi placówkami opiekującymi się zwierzętami. Platforma składa się z serwisu www oraz aplikacji mobilnej dedykowanej na systemy: iOS, Android oraz Windows Mobile, a jej multimedialne funkcjonalności umożliwiają m.in. wyszukanie w bazie psów o określonych kryteriach (wiek, płeć, waga, sierść, itp.). To jednak nie koniec jej możliwości!

Platforma PSADOPTUJ to również:

·         Lista wszystkich schronisk, które biorą udział w akcji.

·         Sekcja „blogowa”, w której użytkownicy znajdą wiele ciekawych i cennych porad.

·         Możliwość obserwowania interesujących użytkownika psów, których profile będzie można przypisać do specjalnej listy „obserwowane”, a także udostępniać informacje o możliwościach adopcji wybranego czworonoga poprzez konta w mediach społecznościowych.

·         Zbieranie odznak dla najbardziej aktywnych użytkowników, np. za udostępniane w swoich kanałach mediów społecznościowych ogłoszeń o adopcji.

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Colian został doceniony podczas trzech agrowydarzeń, które w dniach 23 - 25 stycznia odbyły się w stolicy. W ramach uroczystości podsumowujących bogaty dorobek sektora rolno-żywnościowego w okresie 25 lat Wolnej Polski, firma otrzymała statuetkę AgroLauru Wolności w kategorii Przetwórca 25-lecia, medal Smaczna Polska oraz nagrodę HIT Publiczności za najładniejsze stoisko wystawy Smaczna Polska.

W sobotę zmarł Michele Ferrero – właściciel wielkiego imperium słodyczy, najbogatszy Włoch. Jak podaje Forbes, majątek Ferrero oszacowano na ponad 23 miliardy dolarów.

X