Jesteś tutaj

Konkurs grantowy Carlsberg Polska rozstrzygnięty!

Carlsberg Polska zakończył 6. edycję programu grantowego InicJaTyWy, przyznając granty 9 instytucjom użyteczności publicznej i organizacjom pozarządowym działającym w sąsiedztwie trzech browarów. Zwycięskie organizacje zostały wyłonione w głosowaniu internautów. Każda z nich otrzymała na realizację zgłoszonego projektu 10 000 zł.

Do konkursu zgłoszono blisko 30 wniosków o grant, z czego 20 zakwalifikowało się do drugiego etapu, tj. głosowania internautów. W sumie internauci oddali ponad 3600 głosów, wybierając po trzy zwycięskie projekty w trzech lokalizacjach, w których znajdują się browary Carlsberg Polska – w Brzesku, Sierpcu, Szczecinie i okolicach.

Program grantowy InicJaTyWy prowadzony jest przez Carlsberg Polska od 6 lat. Jego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie Browarów Okocim, Kasztelan i Bosman. Do tej pory projekty zgłaszali pracownicy i realizowali je jako wolontariusze. W tym roku formuła programu została zmieniona i do konkursu grantowego zaproszono lokalne organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej. Mogły one wnioskować o grant w wysokości 10 000 zł. W sumie przyznano 9 grantów o łącznej wartości 90 000 zł.

Partnerami konkursu są Urzędy Miast w Brzesku, Sierpcu i Szczecinie oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Kategoria: 

Podobne artykuły

15 marca o godz. 10 w restauracji Po Prostu Zachęta przy Placu Małachowskiego 3 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Grupy Carlsberg Polska.  Podczas spotkania zostały m.in. omówione wyniki Carlsberg Polska oraz plany na 2016 r. „Poradnik Handlowca” uczestniczył w tym wydarzeniu.

Carlsberg Polska podsumował 5. edycję programu grantowego InicJaTyWy. W jego ramach 80 pracowników-wolontariuszy zrealizowało 12 projektów, przepracowując w sumie 1328 godzin na rzecz społeczności Brzeska, Sierpca i Szczecina.

X