Jesteś tutaj

Konferencja w nowej siedzibie Carlsberg Polska

Dnia 7 marca 2018 r. odbyła się konferencja prasowa zorganizowana w nowej siedzibie firmy Carlsberg Polska w Warszawie, przy ulicy Krakowiaków 34, którą prowadził Tomasz Bławat, prezes Carlsberg Polska. Omówił on wyniki firmy w 2017 r. oraz przedstawił plany i nowości na ten rok.

W 2017 r. Carlsberg Polska zwiększył swoje udziały ilościowe o 1,9 punktu procentowego, do 19,6% i wartościowe o 1,5 punktu procentowego do 18,6%. W tym okresie branża piwna zanotowała nieznaczny spadek sprzedaży – ilościowo o 2,4%, wartościowo o 1,3%. Co ważne po raz pierwszy od lat wzrosła cena litra piwa o 1,2% powodując, że spadek wartości był mniejszy niż wolumen. Wśród nowości na 2017 r. znalazły się: Okocimski Polskie ALE, Okocim Radler Limonka z owocami leśnymi, Somersby Apple Secco Taste, Żatecky Svetly Leżak.

– W 2018 r. będziemy niezmiennie pracować nad umacnianiem pozycji rynkowej, budując udziały i wartości biznesu. Tegoroczne mistrzostwa w piłce nożnej powinny przełożyć się na lepsze wyniki branży niż w 2017. Liczymy również na stabilne i przewidywalne otoczenie biznesowe, niezmiernie ważne, aby planować działania i inwestycje w dłuższym horyzoncie czasowym – podkreślił Tomasz Bławat.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W ramach akcji ekologicznej „Naturze się należy” Delikatesy Centrum oraz marka piwa Kasztelan zachęcają konsumentów do dbałości o środowisko naturalne poprzez wspieranie recyclingu opakowań szklanych.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. Tomasz Blawat, obecny prezes zarządu Carlsberg Polska, obejmie stanowisko prezesa zarządu Carlsberg Wielka Brytania. Prezesem zarządu Carlsberg Polska zostanie Paul Davies, obecnie piastujący rolę wiceprezesa ds. Craft & Speciality odpowiedzialnego globalnie za piwa kraftowe i specjalności piwne  w Grupie Carlsberg.

X