Jesteś tutaj

Jubileusz 70-lecia firmy „Herbapol-Lublin”

Dnia 17 października wręczono nagrody Herbapol Esencja Natury. Uroczysta gala, która odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, została połączona ze świętowaniem obchodów 70. Jubileuszu firmy „Herbapol-Lublin”. Przedstawiciele "Poradnika Handlowca" uczestniczyli w wydarzeniu. 

Rocznica była okazją do podsumowania działalności firmy „Herbapol-Lublin”. Mająca swój początek w 1949 r. jako „Centrala Zielarska” z oddziałem w Warszawie i wybranych miastach Polski, z małej firmy przekształciła się w największą w kraju grupę zielarską z polskim kapitałem. Jej  oferta to  blisko 200 produktów; portfolio obejmuje dwie wiodące marki – Herbapol (m.in. herbaty, syropy, produkty dżemowe, napoje) oraz Big-Active. „Herbapol-Lublin” nieustannie się rozwija,  łącząc tradycję z nowoczesnością. Dzisiejszy sukces firmy to przede wszystkim praca i zaangażowanie wszystkich pracowników, zbieraczy ziół, plantatorów i partnerów biznesowych.

Firma od początku  opiera swoją działalność na produkcji wysokiej jakości wyrobów, tworzonych z naturalnych składników pochodzących z najczystszych ekologicznie regionów Polski. Dewizą firmy jest promowanie życia zgodnego z naturą. Jak jednak rozumieć to niezwykle szerokie pojęcie „natura”? Pierwsze skojarzenie, które może przychodzić na myśl, wiąże się z pewnością z przyrodą (nie bez powodu mówi się o Matce Naturze), czyli bogatym światem roślin i zwierząt, ekosystemem, którego człowiek jest częścią. Ale natura to także swoista prawidłowość; naturalnie oznacza zgodnie z pewnym rytmem, a naturalny to charakterystyczny dla czegoś. Inne rozumienie tego słowa to również usposobienie lub sposób bycia: niewymuszony, bezpośredni i autentyczny.

Myśląc o naturze w kontekście przyznawanej nagrody, Kapituła bierze pod uwagę wszystkie wymienione obszary. Grono laureatów dotychczasowych 10 edycji to ponad 50 osób. Z pozoru tak różniących się ze względu na miejsce zamieszkania, zawód, wykształcenie czy styl życia, a jednak bardzo przecież podobnych. Nagradzane są zarówno osoby działające na rzecz ekologii, jak również te, które wyrażają sprzeciw wobec „konsumpcyjnego” podejścia do życia. Swoje poglądy wyrażają po prostu będąc sobą i żyjąc w zgodzie z własnym sumieniem. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się przedstawiciele świata kultury i sztuki, jak również zawodowi sportowcy czy miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Są to wybitne indywidualności, które poprzez swoje publiczne działania zmieniają świadomość społeczną i zachęcają do życia bliżej natury i zgodnie z jej rytmem.

Za pasję i odwagę w walce z żywiołem, w kategorii „Natura i świat” uhonorowana została Joanna Pajkowska, żeglarka oraz ratowniczka morska. W kategorii „Natura i sport”, za przekraczanie granic własnych i górskich, nagrodę otrzymał Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista.

W kategorii „Natura i smak” statuetka została przyznana Agnieszce Maciąg, dziennikarce i blogerce, za cenne podpowiedzi jak żyć w zgodzie ze sobą i być blisko natury. W kategorii „Natura i styl życia” nagrodę otrzymał Tomasz Kozłowski, miłośnik sportów ekstremalnych, z zawodu i wykształcenia mówca motywacyjny, za wykonanie 100 skoków spadochronowych w celu zbiórki pieniędzy dla dzieci z niepełnosprawnościami. W kategorii „Natura i muzyka” statuetka powędrowała do Meli Koteluk, wokalistki i laureatki trzech Fryderyków.

Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku również Nagrodę Specjalną. Otrzymała  ją  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Statuetkę w imieniu JM Rektora SGGW prof. Wiesława Bielawskiego, odebrał z rąk Jerzego Staraka i Evangelosa Evangelou, Prezesa firmy „Herbapol-Lublin”, prof. dr hab. Marian Binek, prorektor ds. nauki, I z-ca rektora. Od wielu lat pracownicy uczelni reprezentujący różne wydziały angażują się w prowadzone przez firmę „Herbapol-Lublin” projekty, z których efektów korzystają lub korzystać będą nie tylko konsumenci produktów firmy, ale wszyscy zajmujący się zielarstwem.

Tegoroczną Galę poprowadziła Magda Mołek. Jubileuszowy wieczór uświetnił występ Kuby Badacha w koncercie – „Tribute to Andrzej Zaucha”.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

„Herbapol-Lublin” S.A., jeden z największych polskich producentów herbat, dżemów i syropów, obchodzi jubileusz 70-lecia. Działania promocyjno-reklamowe zaplanowane od lipca do końca roku obejmują aktywności skierowane bezpośrednio do konsumentów oraz komunikację w mediach.

Warsaw Enterprise Institute apeluje o większą rozwagę w kształtowaniu polityki akcyzowej wobec branży spirytusowej. Utrzymanie konkurencyjności przemysłu jest istotne dla zachowania wysokich wpływów podatkowych do budżetu, dochodów eksportowych oraz jest gwarantem dziesiątek tysięcy miejsc pracy dla Polaków. To główny wniosek płynący z raportu WEI „Przemysł spirytusowy w Polsce. Potrzebny gospodarce, mocno wpisany w naszą kulturę i historię”.

X