Jesteś tutaj

Podatek od cukru i soli?

Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie opłat od cukru i soli

Trwają prace nad wprowadzeniem nowej opłaty, o którą wcześniej zabiegało już Ministerstwo Zdrowia doniósł Dziennik Gazeta Prawna. Urzędnicy przyglądają się podobnym rozwiązaniom wprowadzonym między innymi w Meksyku czy na Węgrzech.

Opłata uderzy nie tylko w konsumentów, ale również w detalistów i producentów. Doświadczenia z innych krajów mówią o spadku spożycia produktów zawierających obie substancje i oczywistym wzroście kosztów ich produkcji.

Podobne działania wpisują się w trendy, niektórych producentów, którzy poszerzają asortyment o produkty bezcukrowe, lub o obniżonej jego zawartości. Proponowane zmiany widzą przede wszystkim, jako zmniejszenie ich konkurencyjności w stosunku do producentów z innych krajów.

Podobne artykuły

Z badań przeprowadzonych przez instytut Millward Brown wynika, że Ukraińców najczęściej przyjmują duże, liczące ponad 250 zatrudnionych osób firmy. W branży handlowej 38,9% pracodawców rozważa rekrutację pracowników ze Wchodu.

Główny Inspektor Sanitarny pracuje nad projektem podatku od cukru, którego szczegóły zostaną przedstawione po wyborach. Celem projektu jest przekonanie konsumentów do spożywania mniejszej ilości cukru, ponieważ w Polsce każdego roku przybywa chorych na cukrzycę i nadciśnienie.

X