Jesteś tutaj

Advertisement

VAT na debacie w PAP (Centrum Prasowe)

"Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem" - pod takim tytułem odbędzie się w czwartek 8 czerwca debata w Centrum Prasowym PAP. Zapowiedzieli w niej udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Pracodawców RP, Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Początek o 10:00.

W agendzie debaty przewidziano dyskusję o VAT jako kluczowym problemie polskiego systemu podatkowego, przestępczych karuzelach podatkowych, zasadach i skutkach wykreślania z rejestru podatników VAT, możliwościach weryfikowania przez przedsiębiorców rzetelności kontrahentów, a także o skutkach uszczelniania systemu VAT poprzez tzw. odwrotne obciążenie (reverse charge) i planowane wprowadzenie od 2018 roku na zasadzie dobrowolności "podzielonej płatności" (ang. split payment).

Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli Wojciech Śliż - dyrektor Departamentu Podatku od  towarów i Usług w MF, Tomasz Strąk - wicedyrektor Departamentu Administracji Podatkowej w MF, Robert Oliwa - przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP, Dariusz M. Malinowski - wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dr Mariusz Cieśla - skarbnik KRDP oraz prof. SGH, dr hab. Dominik Gajewski - kierownik Centrum Analiz i Studiów Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Debata "Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem" ma charakter zamknięty. Transmisja online wydarzenia dostępna będzie na stronach: www.pap.pl i www.centrumprasowe.pap.pl.

Agenda debaty dostępna pod adresem: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/99517,,wystarczy-nie-krasc-vat-na-debacie-w-pap

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Resort finansów rekomenduje urzędom skarbowym szybszy zwrot podatku VAT przedsiębiorcom. Chodzi o kwoty, które nie budzą żadnych wątpliwości ze strony fiskusa. Rekomendacja to efekt zakończonych prac nad interpretacją przepisów i przygotowanych projektów postanowień. Ministerstwo przewiduje, że zwiększy to płynność firm, będzie to też korzystne dla budżetu państwa.

Od 1 stycznia Urzędy Skarbowe walczą z wyłudzeniami VAT nową metodą. Już w pierwszym miesiącu 2017 r. US wykreśliły z rejestru VAT ponad 5 tys. firm bez poinformowania ich o tym fakcie. Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita”, od 1 do 24 stycznia z rejestru „vatowców” wykreślono 5088 podatników. 

X