Jesteś tutaj

NRZHiU o ograniczeniu handlu w niedzielę

Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług jest zaniepokojona poprawkami do procedowanej w Sejmie ustawy dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele. W spotkaniu, które zorganizował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Ograniczeniu Handlu w Niedzielę, które odbyło się 20 lutego, wziął udział Krzysztof Steckiewicz, członek komitetu z ramienia Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Solidarności wraz z Alfredem Bujarą, przedstawicielem Społem. „ Początkowym założeniem było ograniczenie handlu w niedzielę, a tym czasem ustawa idzie w kierunku zakazu pracy w niedzielę i nie tylko w placówkach stricte handlowych, ale także w różnego rodzaju centrach logistycznych, magazynach czy nawet sklepach internetowych. W tej kwestii stanowisko Naczelnej Rady jest jednoznaczne: ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę jak najbardziej TAK, ale wszelkie inne ograniczenia pracy w niedziele to już sprawa kodeksu pracy czyli zupełnie innej ustawy – czytamy na stronie NRZHiU. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Petycja dotycząca odrzucenia obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przekazana do Sejmu przez Polską Radę Centrów Handlowych, nie będzie poddana pod głosowanie. Taką decyzję podjęła sejmowa Komisja ds. Petycji. 

Przed wakacjami mają się zakończyć prace dot. projektu ws. ograniczenia handlu w niedzielę – powiedział poseł Jan Mosiński (PiS), przewodniczący sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy. Problematyczne dla wyniku prac mogą okazać się kwestie kompromisu m.in dotyczącego kar. 

X