Jesteś tutaj

Zbliżeniowo bez PIN-u do 100 zł

Obowiązujący od 2007 r. limit płatności zbliżeniowych bez PIN-u wynosi 50 zł. Istnieje szansa zwiększenia go do 100 zł. Visa otrzymała właśnie od Narodowego Banku Polskiego zgodę na podniesienie limitu. Podobną zgodę otrzymało wcześniej Mastercard.

Visa informuje, że trwają konsultacje z bankami dotyczące odpowiedniego terminu i sposobu wdrożenia zmiany wysokości limitu.

Jak podaje Mastercard 85% transakcji z użyciem ich kart w Polsce jest realizowanych zbliżeniowo. Średnia europejska wynosi 48%. Tymczasem Polska jest krajem posiadającym jeden z najniższych limitów wysokości płatności bez PIN-u. Planowane podwyższenie go może jeszcze zwiększyć popularność płatności zbliżeniowych.

Źródło: money.pl

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Po 11 latach od debiutu na polskim rynku, płatności zbliżeniowe wykorzystywane są już w 85% transakcji w Polsce. Te do kwoty 50 zł nie wymagają potwierdzenia numerem PIN. Według ekspertów podniesienie tego limitu może zwiększyć obroty handlowe i przyspieszyć czas realizacji transakcji, bez uszczerbku dla ich bezpieczeństwa. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku płatności zbliżeniowe bez PIN-u do kwoty 100 zł umożliwią Visa i Mastercard.

Mastercard i Polskie ePłatności rozpoczęły pilotaż rozwiązania SoftPOS, w ramach którego smartfon będzie jedynym urządzeniem niezbędnym do przyjmowania płatności zbliżeniowych w punkcie sprzedaży. Zostało ono opracowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, aby umożliwić im prowadzenie działalności w prostszy i bezpieczniejszy sposób.

X