Jesteś tutaj

Wielkanocna zbiórka żywności w sieci Kaufland

W dniach 5 i 6 kwietnia br. w sklepach sieci Kaufland odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. Akcja odbędzie się w 68 marketach sieci, a zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących.

Klienci sieci Kaufland kolejny raz będą mogli przyłączyć się do świątecznej zbiórki Federacji Polskich Banków Żywności. Już 5 i 6 kwietnia (piątek i sobota) w 68 marketach sieci Kaufland w całej Polsce pojawią się wolontariusze organizacji, którzy będą informowali o akcji, odbierali żywność od darczyńców i przygotowywali ją do dostarczenia do lokalnych organizacji pomocowych.

Klienci sieci Kaufland będą mogli osobiście przekazać wolontariuszom produkty spożywcze, którymi będą chcieli się podzielić z potrzebującymi. Przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności zachęcają szczególnie do przekazywania takich produktów jak: olej, mąka, cukier, konserwy mięsne i warzywne, a także bakalie i słodycze, które osłodzą smak zbliżających się świąt.

Wielkanocna Zbiórka Żywności ma charakter ogólnopolski i bierze w niej udział łącznie 33 tysiące wolontariuszy. W czasie ubiegłorocznej wielkanocnej akcji w ciągu dwóch dni udało się zebrać 358 ton artykułów spożywczych, które trafiły do ok. 180 tysięcy osób potrzebujących. Sieć Kaufland wspiera działania organizacji od 2014 roku, regularnie włączając się w zbiórki żywności. Ponadto sieć marketów na bieżąco przekazuje lokalnym Bankom Żywności produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, czym przyczynia się do przeciwdziałania zjawisku marnowania żywności.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kaufland dba nie tylko o zdrowe odżywianie, lecz zachęca do dbałości o zdrowie w ogóle. W ramach działań CSR sieć promuje profilaktykę raka piersi. 21 lutego do siedmiu polskich miast zawitały mammobusy, w których można było wykonać darmowe prześwietlenie piersi w technice cyfrowej. Profesjonalne mobilne pracownie, w których przyjmować będą specjaliści LUX MED i Geneva Trust, dostępne były na parkingach sieci  Kaufland.

Po ponad pół roku współpracy liczba klientów sklepów Kaufland zbierających punkty Payback przekroczyła 4 mln.

X

Przeczytaj również