Jesteś tutaj

Wielkanocna zbiórka żywności w sieci Kaufland

W dniach 5 i 6 kwietnia br. w sklepach sieci Kaufland odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. Akcja odbędzie się w 68 marketach sieci, a zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących.

Klienci sieci Kaufland kolejny raz będą mogli przyłączyć się do świątecznej zbiórki Federacji Polskich Banków Żywności. Już 5 i 6 kwietnia (piątek i sobota) w 68 marketach sieci Kaufland w całej Polsce pojawią się wolontariusze organizacji, którzy będą informowali o akcji, odbierali żywność od darczyńców i przygotowywali ją do dostarczenia do lokalnych organizacji pomocowych.

Klienci sieci Kaufland będą mogli osobiście przekazać wolontariuszom produkty spożywcze, którymi będą chcieli się podzielić z potrzebującymi. Przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności zachęcają szczególnie do przekazywania takich produktów jak: olej, mąka, cukier, konserwy mięsne i warzywne, a także bakalie i słodycze, które osłodzą smak zbliżających się świąt.

Wielkanocna Zbiórka Żywności ma charakter ogólnopolski i bierze w niej udział łącznie 33 tysiące wolontariuszy. W czasie ubiegłorocznej wielkanocnej akcji w ciągu dwóch dni udało się zebrać 358 ton artykułów spożywczych, które trafiły do ok. 180 tysięcy osób potrzebujących. Sieć Kaufland wspiera działania organizacji od 2014 roku, regularnie włączając się w zbiórki żywności. Ponadto sieć marketów na bieżąco przekazuje lokalnym Bankom Żywności produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, czym przyczynia się do przeciwdziałania zjawisku marnowania żywności.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kaufland podejmuje kolejne inicjatywy umożliwiające ograniczenie wykorzystania plastiku. Na półkach sieci Kaufland pojawiły się ekologiczne zamienniki jednorazowych talerzy, słomek czy sztućców. To efekt 3. odsłony akcji „Startup by Kaufland”, mającej promować nowe produkty od polskich dostawców.

Coraz więcej sklepów decyduje się na otwieranie swoich sklepów w namiocie – na okres wakacji. Kaufland otworzył pierwszy taki sklep na świecie - w rumuńskiej miejscowości Sovata turyści będą mogli robić zakupy w namiocie tylko przez okres wakacji.

X