Jesteś tutaj

PSH Lewiatan w pierwszej dziesiątce na liście „200 największych polskich firm”

Polska Sieć Handlowa Lewiatan awansowała z 12. na 10. miejsce na liście „200 największych polskich firm” tygodnika Wprost. W 2018 r. szacunkowe obroty Sieci wyniosły 12,5 mld zł.

PSH Lewiatan, obchodząca w tym roku 25-lecie istnienia, jest jedną z największych i najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych w Polsce. Lewiatan jako jedyny przedstawiciel branży handlu znalazł się w pierwszej dziesiątce listy tygodnika Wprost.

Tegoroczny awans w rankingu, świadczy o wzroście pozycji Lewiatana na polskim rynku handlu detalicznego. Obecnie sieć liczy ponad 3200 placówek handlowych na terenie całego kraju, w tym ponad 430 supermarketów o powierzchni sali sprzedaży przekraczającej 300 mkw.

Tygodnik Wprost już po raz piąty ogłosił listę „200 największych polskich firm”. Wszystkie firmy znajdujące się w tegorocznym rankingu osiągnęły rekordowy przychód – ponad 772 mld zł. W porównaniu do zeszłego roku wzrost wyniósł 60 mld zł. Ranking został opracowany na podstawie informacji o przychodach, zyskach, aktywach i kapitałach własnych polskich firm z dominującym polskim kapitałem.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rynek oferuje bogaty wybór sieci franczyzowych. Pokazuje również, że oddolna współpraca polskich przedsiębiorców się opłaca. W ten sposób powstała bowiem jedna z największych sieci handlowych w Polsce – PSH Lewiatan, która liczy ok. 3200 sklepów.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan oddała do użytku nową witrynę internetową. Strona nie tylko zyskała nowoczesną szatę graficzną, ale przede wszystkim poprawiona została funkcjonalność oraz intuicyjność całego serwisu. Teraz w szybki i łatwy sposób będzie można sprawdzić najnowszą gazetkę oraz wszystkie promocje obowiązujące w najbliższym sklepie.

X