Jesteś tutaj

Obroty Grupy Muszkieterów w I kwartale 2019 r.

Grupa Muszkieterów zakończyła I kwartał 2019 r utrzymując podobnie wysoki wynik, jak przed rokiem. Obroty zarządzanych przez Grupę sieci sklepów Intermarché i Bricomarché w Polsce wyniosły w omawianym okresie ponad 1,65 mld zł. Dobre wyniki to m.in. zasługa wytężonej pracy właścicieli supermarketów oraz pracowników centrali i sklepów. Na wypracowane obroty wpływ miał także rozwój składów budowlanych Bricomarché, a także trwający proces nowego zdefiniowania marki Intermarché.

Sieć supermarketów Intermarché wraz z przymarketowymi stacjami paliw wypracowała w Ikwartale 2019 r. prawie 1,2 mld zł obrotów. Dodatkowo w tym czasie z sukcesem otworzyła 2 nowe supermarkety. Oba sklepy są zlokalizowane w Tarnowie i rozpoczęły działalność w wyniku dołączenia do Grupy franczyzobiorcy, którego markety dotychczas funkcjonowały pod innym szyldem.

„Świeżo, tanio, z optymizmem” – pod tym hasłem sieć supermarketów spożywczych zakończyła I kwartał w ramach prowadzonej kampanii reklamowej. Jest ona zapowiedzią całkowicie nowej platformy marki Intermarché w Polsce.

– Z początkiem roku 2019 branża handlowa musiała stawić czoła utrudnieniu, jakim jest tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Kolejną niesprzyjającą okolicznością było  przesunięcie świąt Wielkanocnych z pierwszego do drugiego kwartału. Cieszymy się, że pomimo takiego układu kalendarza oraz wprowadzonego ograniczenia, udało nam się utrzymać obroty naszej sieci na satysfakcjonującym poziomie. Ponadto także kwietniowe wyniki pokazują dobrą dynamikę obrotów w sklepach porównywalnych – mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w

O udanym kwartale można mówić także w przypadku supermarketów Bricomarché. Obroty sieci z sektora „dom i ogród”, liczącej obecnie 158 punktów handlowych, wyniosły ponad 484 mln zł i były wyższe o ponad 16% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

W 2018 r. sieci należące do Grupy Muszkieterów, wraz ze stacjami paliw,  odnotowały wzrost obrotów o 7,77%. Łączne obroty dziewięciu szyldów należących do Muszkieterów – Intermarché, Netto, Bricomarché, Bricorama, Brico Cash, Roady, Rapid Pare-Brise, American Car Wash oraz Poivre Rouge, a także stacji paliw – wyniosły 40,47 mld euro. Natomiast pion rolno-spożywczy, wypracował wynik na poziomie 4,03 mld euro, zwiększając tym samym obrót całkowity Grupy w Europie do 44,5 mld euro.

W Swadzimiu k. Poznania zostanie wybudowane centrum magazynowo-biurowe Grupy Muszkieterów. W ramach inwestycji powstanie centrum magazynowo-dystrybucyjne produktów spożywczych o powierzchni 73,8 tys. m2 oraz biurowiec o powierzchni 8,5 tys. m2.

X