Jesteś tutaj

Niskie ceny napojów alkoholowych w Polsce

Eurostat opublikował dane dotyczące ceny napojów alkoholowych w krajach Unii Europejskiej. W Polsce cena wynosi 86% średniej ceny unijnej i okazuje się jedną z najniższych, spośród wszystkich państw członkowskich.

Najtańszy alkohol w Unii Europejskiej mają Rumuni i Bułgarzy (po 74% średniej unijnej). Niewiele droższe trunki są na Węgrzech (77%). Przed Polską w zestawieniu tym znalazły się także Czechy oraz Hiszpania. Niewiele drożej niż nad Wisłą, za napoje z procentami muszą płacić nasi zachodni sąsiedzi – w Niemczech cena wynosi 89% średniej unijnej.

Na drugim końcu skali znajdują się Finlandia (182%), Irlandia (177%) oraz Szwecja (152%). Wysoko na liście znalazły się także Gracja, Wielka Brytania, Estonia oraz Dania.

Źródło: Eurostat

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Eurostat porównał ceny na rynku europejskim. W Polsce żywność okazuje się jedną z najtańszych w Europie, chociaż dynamika wzrostu cen w ostatnim roku okazała się wyższa od średniej unijnej. Mniej za artykuły spożywcze konsumenci płacą tylko w Rumunii.

Eurostat opublikował najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Według unijnego urzędu statystycznego w Polsce nastąpił wzrost sprzedaży, z kolei w całej Unii Europejskiej odnotowano nieznaczny spadek.

X

Przeczytaj również