Jesteś tutaj

Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

W dniach 7-8 grudnia, w 72 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Po raz 13. Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska połączyły swoje siły zwiększając szansę na znalezienie dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia.

Dwanaście edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem ponad 561 akcjami rejestracji na terenie sklepów Auchan. Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych dawców dołączyło 60 880 osób, a 163 z nich zostało faktycznymi dawcami, którzy dali szansę na nowe życie.

– Od ponad 5 lat, pracownicy Auchan zwierają szyki, aby znów ruszyć do pomocy. To właśnie poprzez akcję rejestracji potencjalnych dawców szukamy bliźniaka genetycznego dla chorych potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Wierzę, że zaangażowanie oraz wsparcie pracowników, wolontariuszy, a co za tym idzie klientów Auchan doda otuchy w oczekiwaniu na niespokrewnionego dawcę – zachęca Katarzyna Poniatowska, pracownik Fundacji DKMS.

W dniach 7-8 grudnia 2018 r. w 72 hipermarketach Auchan odbyła się kolejna edycja projektu. Na terenie sklepów Auchan w całej Polsce można było zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku oraz wesprzeć Fundację DKMS poprzez darowiznę pieniężną do skarbon. Rejestrację potencjalnych dawców wspierali pracownicy – wolontariusze Auchan.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W dniach 20-21 maja, w godzinach 10:00-18:00 , w 73 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Jubileuszowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, ponieważ już po raz 10 Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. 

21 listopada nastąpi otwarcie hipermarketu Auchan Łódź Polesie. Będzie to już dziewiąty sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 38  działający pod szyldem Auchan w Polsce.

X

Przeczytaj również