Jesteś tutaj

Komisja Europejska rozpocznie dochodzenie w sprawie Amazona

Komisja Europejska poinformowała o rozpoczęciu dochodzenia mającego ocenić, czy Amazon przez swoje działania nie naruszył reguł konkurencji obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Dochodzenie antymonopolowe ma dotyczyć wykorzystania przez internetowego giganta poufnych danych dotyczących detalistów korzystających z platformy.

Amazon sprzedaje towary na swojej stronie internetowej jako sprzedawca detaliczny, umożliwia również bezpośrednią sprzedaż produktów konsumentom przez niezależnych handlowców. Amazon gromadzi dane dotyczące aktywności firm na platformie, a z ustaleń Komisji Europejskiej wynika, że korzysta także z wrażliwych informacji o sprzedawcach, ich produktach i transakcjach na stronie internetowej.

Po stwierdzeniu praktyk monopolowych Komisja Europejska może nałożyć grzywnę w wysokości do 10% światowych obrotów firmy oraz wymóc na koncernie zmianę wewnętrznej polityki.

Źródło: PAP za praca.interia.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Należąca do spółki Metro AG, sieć hipermarketów Real ma zostać sprzedana. Zainteresowany kupnem jest amerykański Amazon. Transakcja ma opiewać na kwotę około 1 mld euro.

Sklep w Zielonej Górze przy ul. Okulickiego ponownie otwarty! Po krótkiej przerwie w działalności sklep został przejęty przez nowego Właściciela i wznowił działalność.

X