Jesteś tutaj

Kolejna korzystna decyzja sądu dla SPAR Polska

Rzeszowski sąd cofnął wcześniejszą decyzję o zakazie korzystania ze znaku towarowego SPAR przez SPAR Polska.

W dniu 10 lipca 2019 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie, na skutek zażalenia złożonego przez SPAR Polska S.A., wstrzymał wykonanie postanowienia z dnia 14 czerwca 2019 r., w którym uprzednio ten Sąd udzielił zabezpieczenia roszczeń SPAR International B.V. z siedzibą w Amsterdamie poprzez zakazanie SPAR Polska wykorzystywania znaku towarowego SPAR. Przypomnijmy, że SPAR International uzyskując to zabezpieczenie celowo wprowadził Sąd w błąd zatajając, iż inne sądy (Sąd Okręgowy w Kielcach i Sąd Okręgowy w Katowicach) już wcześniej wydały korzystne dla SPAR Polska orzeczenia i że przed sądem holenderskim toczy się proces z powództwa SPAR Polska.

Orzeczenie Sądu Okręgowego w Rzeszowie o wstrzymaniu wykonalności jest niezaskarżalne i oznacza, że zabezpieczenie udzielone uprzednio na rzecz SPAR International nie wywołuje żadnych skutków.

To kolejny już pozytywny rozwój zdarzeń dla SPAR Polska, po postanowieniu Sądu Okręgowego w Katowicach w zeszłym tygodniu o oddaleniu wniosków SPAR International B.V. oraz The SPAR Group Ltd. o wstrzymanie wykonania postanowienia katowickiego.

Obecnie SPAR Polska czeka na rozstrzygnięcie sprawy sądowej dotyczącej braku skuteczności rozwiązania umowy licencyjnej przez SPAR International, którą w sądzie w Amsterdamie złożyła polska spółka. Według opinii prawnych, sprawa może potrwać nawet 2 lata, a w tym czasie SPAR International oraz SPAR Group z Południowej Afryki i podmioty powiązane obowiązywać będą zabezpieczenia polskich sądów ustanowione na rzecz SPAR Polska.

Kategoria: 

Podobne artykuły

SPAR Polska odnotował wzrost obrotów w I kwartale 2018 r. aż o 21,37%, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017, przy wzroście like for like na poziomie 8,35%. Firma kontynuuje rozwój sieci, raportując dynamiczne wzrosty po zamknięciu ubiegłego roku rekordową kwotą ponad 1 170 mln zł obrotu.

11 września o godz. 10 planowane jest otwarcie kolejnego sklepu sieci Kefirek pod brendem SPAR w Krakowie przy ul. Starowiślnej 50. Placówka ta przeszła gruntowny remont, tak aby spełniała wszystkie standardy sieci SPAR. W sklepie będzie uruchomiona Strefa Bistro.

X

Przeczytaj również