Jesteś tutaj

Kolejna korzystna decyzja sądu dla SPAR Polska

Rzeszowski sąd cofnął wcześniejszą decyzję o zakazie korzystania ze znaku towarowego SPAR przez SPAR Polska.

W dniu 10 lipca 2019 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie, na skutek zażalenia złożonego przez SPAR Polska S.A., wstrzymał wykonanie postanowienia z dnia 14 czerwca 2019 r., w którym uprzednio ten Sąd udzielił zabezpieczenia roszczeń SPAR International B.V. z siedzibą w Amsterdamie poprzez zakazanie SPAR Polska wykorzystywania znaku towarowego SPAR. Przypomnijmy, że SPAR International uzyskując to zabezpieczenie celowo wprowadził Sąd w błąd zatajając, iż inne sądy (Sąd Okręgowy w Kielcach i Sąd Okręgowy w Katowicach) już wcześniej wydały korzystne dla SPAR Polska orzeczenia i że przed sądem holenderskim toczy się proces z powództwa SPAR Polska.

Orzeczenie Sądu Okręgowego w Rzeszowie o wstrzymaniu wykonalności jest niezaskarżalne i oznacza, że zabezpieczenie udzielone uprzednio na rzecz SPAR International nie wywołuje żadnych skutków.

To kolejny już pozytywny rozwój zdarzeń dla SPAR Polska, po postanowieniu Sądu Okręgowego w Katowicach w zeszłym tygodniu o oddaleniu wniosków SPAR International B.V. oraz The SPAR Group Ltd. o wstrzymanie wykonania postanowienia katowickiego.

Obecnie SPAR Polska czeka na rozstrzygnięcie sprawy sądowej dotyczącej braku skuteczności rozwiązania umowy licencyjnej przez SPAR International, którą w sądzie w Amsterdamie złożyła polska spółka. Według opinii prawnych, sprawa może potrwać nawet 2 lata, a w tym czasie SPAR International oraz SPAR Group z Południowej Afryki i podmioty powiązane obowiązywać będą zabezpieczenia polskich sądów ustanowione na rzecz SPAR Polska.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kamil Kościółek, zapaśnik z Rzeszowa, został mistrzem Europy w kategorii U-23, w wadze superciężkiej. Dla Kamila to krok milowy w dążeniu do reprezentowania naszego kraju na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 r. Wspiera go Akademia Suprona sponsorowana przez SPAR. Sieć od roku pomaga Kamilowi fundując, w ramach Akademii, stypendium dla sportowca.

Sieć SPAR – zgodnie z wcześniej przyjętymi założeniami – kontynuuje intensywny  rozwój. Od początku roku otwartych zostało już 5 nowych sklepów – w Milczanach (powiat sandomierski), Krakowie, Masłowie Pierwszym (powiat kielecki), Cieszynie i Opolu, natomiast wkrótce po Wielkanocy do sieci SPAR dołączyć mają kolejne 2 placówki w województwie małopolskim.

X