Jesteś tutaj

Kaufland z kolejnym wnioskiem do UOKiK

Do UOKiK wpłynął wniosek dotyczący nabycia przez Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu części mienia spółki BTN z siedzibą w Ostrołęce. W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej.

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Do UOKiK wpłynął wniosek sieci Kaufland w sprawie przejęcia szóstego sklepu Tesco w Polsce. Tym razem chodzi o placówkę mieszczącą się przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Warszawie.

Kaufland zachęcił pracowników sieci do udziału w badaniu satysfakcji poprzez deklarację przekazania na cele dobroczynne określonej kwoty od każdej wypełnionej ankiety. Efekty? Zebranie w sumie 38 000 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wysoka frekwencja pracowników uczestniczących w badaniu.

X