Jesteś tutaj

High streets czeka szybki rozwój

Główne ulice handlowe w miastach (high streets), zdaniem ekspertów branżowych, czeka szybki rozwój w najbliższych latach. Według danych CBRE zasoby powierzchni handlowych na takich ulicach mogą zwiększyć się o 15-20% w ciągu najbliższych 10 lat.

Do rankingu CBRE zakwalifikowało takie ulice, jak: Nowy Świat, Marszałkowską, Chmielną, Aleje Jerozolimskie i Plac Trzech Krzyży  w Warszawie, Floriańską w Krakowie, Półwiejską w Poznaniu, Długi Targ i Długą w Gdańsku, Świdnicką we Wrocławiu i Krupówki w Zakopanem.

W raporcie pt. "TOP10 high streets w Polsce" eksperci CBRE przewidują, że wzrost w tym obszarze będzie związany zarówno z powstawaniem nowych ulic jak i rozwojem już istniejących. Będą temu sprzyjać takie czynniki, jak bardzo niski poziom pustostanów w galeriach handlowych oraz zakaz handlu w niedzielę wspomagający rozwój oferty food&beverage na ulicach.

Źródło: money.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Przekąski to niemal stały element codziennego jadłospisu standardowego Polaka. Sięga się po nie w sytuacjach towarzyskich, w chwilach pośpiechu czy niedużego głodu. Polacy swoimi wyborami odczarowują mit niezdrowej przekąski – w czołówce najczęściej wybieranych znalazły się m.in. owoce, warzywa, jogurty, a także orzechy i suszone owoce oraz ziarna.

W Polsce udział żywności w łącznych wydatkach konsumentów sięga 15,2% – wynika z danych opublikowanych przez Eurostat. Europejska średnia kształtuje się na poziomie 11,1%.

X