Jesteś tutaj

Gdańsk: Włamanie do sklepu i skuteczna interwencja policji

Szybka interwencja policjantów z Przymorza doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 42-letniego mężczyzny. Sprawca włamał się do sklepu spożywczego, z którego ukradł alkohol i papierosy o wartości ponad 7 tys. zł. Policjanci odzyskali ukradziony towar, który oddali już właścicielowi sklepu. 42- letni sprawca usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu 10 lat więzienia.

W środę, 16 października tuż przed godziną 6.00 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego. Sprawca wyważył roletę zabezpieczającą, wybił okno, wszedł do środka i ukradł ze sklepu artykuły spożywcze, papierosy oraz alkohol. Właściciel oszacował straty na ponad 7 tys. zł.

Na miejsce oficer dyżurny wysłał policjantów z ogniwa interwencyjnego oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Podczas gdy śledczy zabezpieczali ślady na miejscu przestępstwa, policjanci prewencji szukali sprawcy.

Podczas sprawdzania terenu funkcjonariusze zauważyli podejrzanego mężczyznę, który miał przy sobie reklamówki z ukradzionym ze sklepu towarem.

Policjanci zabezpieczyli odzyskane łupy, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów 42-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań, m.in. do sklepów spożywczych, z których kradli alkohol i papierosy. Straty sięgają ponad 300 tysięcy złotych. Decyzją Sądu, kolejne 3 miesiące włamywacze spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 23-latka z Leszna, który w jednym z sieciowych marketów ukradł 855 naklejek upoważniających do darmowego odbioru pluszaka. W chwili zatrzymania miał on przy sobie skradzione mienie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

X

Przeczytaj również