Jesteś tutaj

Duża transakcja na rynku magazynowym

Redefine Properties został właścicielem dziesięciu magazynów w Polsce. Transakcja opiewająca na kwotę 823 mln zł dotyczyła obiektów wynajętych m.in. przez Eurocash, Carrefour i Kaufland.

Zakup jest drugą akwizycją firmy w Polsce. Wcześniej w 2016 r. za kwotę 185,8 mln euro przejęła ona dziewięć nieruchomości logistycznych.

Dotychczasowym właścicielem magazynów był fundusz z kapitałem amerykańskim. Łączna powierzchnia obiektów wynosi ponad 313,5 tys. mkw.

Źródło: BusinessDay za Pulsem Biznesu

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polskie zasoby powierzchni magazynowej wynoszą prawie 15 mln mkw. (o 2 mln więcej rok do roku) i zostawiają daleko w tyle naszych południowych sąsiadów. Mamy jej dwa razy więcej niż Czechy i sześć razy tyle, co Słowacja. Co więcej, nasz kraj depcze po piętach Hiszpanii, w której powierzchnia magazynowa wynosi 15,5 mln mkw. – wynika z raportu CBRE „Market View: Polski rynek przemysłowy i logistyczny po III kwartałach 2018”.

Sektor magazynowy w Polsce od 2016 r. znajduje się na ciągłej fali wzrostu. Ze względu na duże zainteresowanie m.in. sieci handlowych, popyt w 2017 r. okazał się rekordowy – 3,9 mln mkw. Deweloperzy z coraz większą uwagą przyglądają się wschodniej części kraju, ze względu na realizowane tam inwestycje w infrastrukturę i dostępność siły roboczej.

X