Jesteś tutaj

Dobra kondycja GK Specjał

Prezes GK Specjał, Krzysztof Tokarz chwalił się, na łamach najnowszego numeru firmowego kwartalnika, osiągniętymi przez grupę zyskami. Zwrócił on również uwagę na problemy logistyczne wynikające ze zwiększenia obrotu sklepów oraz zdradził plany na najbliższy okres.

– Wyniki sprzedażowe ostatniego kwartału są naprawdę dobre, zaś w sierpniu nawet historycznie rekordowe. Oceniamy, że obroty były w tym okresie wyższe nawet o 10 proc. niż zakładaliśmy. Plan przewidywał wzrost rzędu 5 proc. w stosunku do roku poprzedniego, mamy natomiast ponad 15-porcentowy wzrost – powiedział. Po czym zaznaczył: – Chciałbym wierzyć, że to przede wszystkim nasz zasługa, a nie efekt czynników zewnętrznych.

Stwierdził on również, że powoduje to pewne trudności: –Tak gwałtowny wzrost obrotów odbija się niekorzystnie na systemie naszej logistyki, która okazała się nie zawsze gotowa na tak dużą sprzedaż. Obecny wzrost generowany jest przede wszystkim przez produkty najcięższe takie jak piwo, napoje, soki. I tu daje o sobie znać niedobór rąk do pracy.

Jeśli chodzi o plany na najbliższy okres: – Chcemy jak najlepiej wykorzystać obecną koniunkturę i rozwijać się jeszcze dynamiczniej niż dotychczas. Stawiamy przede wszystkim na rynek detaliczny. Rozwój naszych sieci franczyzowych i sieci sklepów własnych zapewni także wzrost operacji hurtowych.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał podsumował bieżący rok działalności firmy, która wypracowała większą sprzedaż niż pierwotnie planowano. Pomimo tego, wynik finansowy może być słabszy niż przed rokiem. 

Na zdjęciu od lewej: Jan Kania, Vice Prezes Zarządu Rabat Detal, Krzysztof Tokarz Prezes GK Specjał, Krzysztof Gradecki, Marzena Gradecka, Andrzej Mucha Rabat Detal, Marek Szybalski Vice Prezes Zarządu Rabat Detal

W trakcie Targów sieci Rabat Detal w dniach 15-16 czerwca br. w Wiśle, w hotelu „Gołębiewski”, w którym w miłej atmosferze i przy wybornym menu zebrało się kilkuset handlowców, ogłoszono nawiązanie współpracy pomiędzy Grupą Kapitałową, w skład której wchodzi sieć franczyzowa Rabat Detal, Drogerie Jasmin oraz podmioty dystrybucyjne  PGD Polska i Rovita a Grupą Kapitałową Specjał posiadającą hurtownie oraz sieci franczyzowe Nasz Sklep i Livio. 

X