Jesteś tutaj

Biedronka po raz kolejny docenia swoich pracowników

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, po raz kolejny w szczególny sposób docenia swoich pracowników poprzez decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej. Firma przeznaczyła na ten cel środki w wysokości ponad 56 mln zł. Nagrodę otrzymały osoby na stanowiskach nieobjętych systemem ocen menedżerskich. Tę grupę stanowią w większości pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych.

Niezależnie od wynagrodzeń i premii uznaniowych, pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską, otrzymali 1550 zł brutto nagrody specjalnej. Nagrodą zostało objętych ponad 30 tys. pracowników sieci sklepów Biedronka i placówek działających w ramach sieci hebe, a suma środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponad 56 mln zł.

Przyznanie nagrody jest wyrazem docenienia ogromnego zaangażowania całego zespołu Jeronimo Martins w Polsce w codzienną pracę na rzecz umocnienia wiodącej pozycji firmy na rynku i wpisuje się w realizowaną od lat konsekwentną politykę budowania najlepszego pakietu wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników.

Oprócz nagrody specjalnej, Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, kontynuuje politykę corocznego podnoszenia wynagrodzeń. W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%. Już w 2013 roku wynagrodzenie podstawowe liczone bez premii wzrosło do 2000 zł brutto i obecnie jest ok. 20% wyższe od krajowej płacy minimalnej. W tym roku firma łącznie przeznaczy na sfinansowanie podwyżek dla pracowników ok. 41 mln zł.

Wynagrodzenie w Jeronimo Martins rośnie w zależności od stażu i oceny pracy.

W związku z tym zarobki wielu pracowników, w tym także kasjerów-sprzedawców, są wyższe od bazowych wartości wynagrodzenia. Pracownicy z dużym stażem pracy są szczególnie doceniani. Już po pierwszym roku pracy wynagrodzenie podstawowe pracownika wzrasta o 5%. Średnie miesięczne wynagrodzenie wraz z premią uznaniową wynosi na stanowisku kasjera-sprzedawcy ponad 2240 złotych brutto. Co miesiąc Jeronimo Martins przeznacza na wynagrodzenia kwotę w wysokości ponad 120 milionów złotych.

Istotnym elementem odpowiedzialnej polityki pracowniczej sieci Biedronka jest również pakiet socjalny, który należy do najbogatszych na rynku. Pracownicy sieci objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu świadczeń należą również paczki okolicznościowe, wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków, bezpłatne obozy letnie dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach, a także dostosowane do potrzeb programy pomocy dla potrzebujących. Firma także wspiera niepełnosprawnych dzieci pracowników, pomagając w finansowaniu ich leczenia czy organizując specjalne turnusy rehabilitacyjne dla nich oraz ich rodziców.  

Kategoria: 

Podobne artykuły

Mieszkańcy inowrocławskiego osiedla Mątwy od kilku dni żyją jednym tematem: otwarciem nowego sklepu Biedronka na ich osiedlu, przy ul. Poznańskiej. To pierwsza placówka sieci w tej okolicy. Oficjalne otwarcie odbyło się 21 listopada br. Co kryje nowy sklep?

We wtorek, 19 grudnia, w Żórawinie przy ul. Wrocławskiej zostanie otwarty nowy sklep Biedronka. Jest to pierwszy sklep sieci w miejscowości. Z tej okazji dla klientów przygotowano specjalną ofertę produktów w atrakcyjnych cenach, a w dniu otwarcia dodatkowo degustację pieczywa i ciast.  

X