Jesteś tutaj

Atrium sprzedaje dwa centra handlowe

Atrium European Real Estate Limited, właściciel i operator centrów handlowych i nieruchomości handlowych w Europie Środkowej, zawarło umowę sprzedaży dwóch centrów handlowych na rzecz ECE European Prime Shopping Center Fund II. Kwota transakcji opiewa na 298 mln EUR. Finalizacja jest uzależniona od spełnienia określonych warunków i ma się zakończyć w trzecim kwartale 2019 r.

Sprzedaż dwóch polskich aktywów, Atrium Koszalin oraz Atrium Felicity w Lublinie to część długookresowej strategii spółki polegającej na zmianie portfela aktywów na centra handlowe w najlepszych lokalizacjach miejskich i stolicach. Od 2015 r., do chwili obecnej grupa Atrium nabyła 0,5 mld euro wysokiej klasy aktywów i sprzedała 0,7 mld euro aktywów w lokalizacjach drugorzędnych i trzeciorzędnych, przekształcając skład portfela ze 153 nieruchomości w siedmiu krajach do 32 wyższej jakości aktywów w czterech krajach.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Grupa Atrium realizuje wart blisko 300 mln euro projekt zmian w trzech warszawskich centrach handlowych Atrium Targówek, Atrium Reduta i Atrium Promenada. Kolejny etap modernizacji centrum handlowego Atrium Promenada zakończył się w tym miesiącu. – Polska jest dla nas kluczowym krajem, w którym planujemy skupić większość naszych inwestycji. To dynamicznie rozwijający się rynek, na którym obserwujemy tak ważny w naszej branży wzrost siły nabywczej pieniądza – podkreśla Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

Grupa Atrium, będąca właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, nabyła za kwotę 301,5 mln euro centrum handlowe Wars Sawa Junior. Finalizacja transakcji przewidywana jest na IV kwartał br.

X