Jesteś tutaj

Atrium sprzedaje dwa centra handlowe

Atrium European Real Estate Limited, właściciel i operator centrów handlowych i nieruchomości handlowych w Europie Środkowej, zawarło umowę sprzedaży dwóch centrów handlowych na rzecz ECE European Prime Shopping Center Fund II. Kwota transakcji opiewa na 298 mln EUR. Finalizacja jest uzależniona od spełnienia określonych warunków i ma się zakończyć w trzecim kwartale 2019 r.

Sprzedaż dwóch polskich aktywów, Atrium Koszalin oraz Atrium Felicity w Lublinie to część długookresowej strategii spółki polegającej na zmianie portfela aktywów na centra handlowe w najlepszych lokalizacjach miejskich i stolicach. Od 2015 r., do chwili obecnej grupa Atrium nabyła 0,5 mld euro wysokiej klasy aktywów i sprzedała 0,7 mld euro aktywów w lokalizacjach drugorzędnych i trzeciorzędnych, przekształcając skład portfela ze 153 nieruchomości w siedmiu krajach do 32 wyższej jakości aktywów w czterech krajach.

Kategoria: 

Podobne artykuły

ECE Real Estate Partners otrzymało zgodę od UOKiK na przejęcie kontroli nad Atrium Koszalin oraz Atrium Felicity. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Urzędu 13 maja. Kwota transakcji opiewa na 298 mln EUR. Finalizacja ma się zakończyć w trzecim kwartale 2019 r.

Grupa Atrium, będąca właścicielem centrum handlowego Galeria Dominikańska we Wrocławiu, przejęła ten obiekt w zarządzanie. Zmiana ma umożliwić dalszą modernizację zgodnie ze strategią Grupy.

X